Rogoznica > Cesta do Rogoznice
stin pod zahlavim

Popis cesty

Městečko Rogoznica se nachází ve střední Dalmácii 30 km jižně od Šibeniku, 50 km severně od Splitu v ekologicky nejčistší části Jadranu. Cesta trvá zhruba 11 hodin jízdy (z Prahy).


Česká republika

trasa2.JPEG

Doporučená trasa vede přes Brno na Mikulov. Radíme natankovat pohonné hmoty ještě v ČR, v Rakousku jsou dražší!

Rakousko
Z Vídně jeďte směrem na Graz a hraniční přechod Spielfeld. Dálniční odbočka na Slovinsko je výrazně značena přímo na asfaltu. Při odbočování vede každý jízdní pruh jinam, držte se Slovinska.

Slovinsko
Jeďte přes Maribor (směr Zagreb) - hraniční přechod Gruškovje.

Chorvatsko
Ze Záhřebu vede dálnice až k Šibeniku, kde je sjezd. Cestou míjíte národní park Krka. Neodbočte na centrum Šibeniku, ale jeďte dále směr Split. Jeďte směrem na Primošten - Rogoznici - (Trogir a Split) stále po pobřeží, až za Primoštenem narazíte na odbočku do Rogoznice (velká dobře značená křižovatka - pravý pruh - Rogoznica).

trasa1.JPEG
Poplatky
 
Poplatky Rakousko
Desetidenní dálniční známka za 260 Kč vystačí na obě cesty.
Lze ji zakoupit v Mikulově u benzinových pump či na hranicích.
Kolem Vídně se hodně měří, proto doporučujeme dodržovat povolenou rychlost.

Poplatky Slovinsko
Ve Slovinsku je povinnost používání dálničních známek (známka je nutná pro dálnice i rychlostní silnice) na 1 týden (7 kalendářních dní) za 15 euro a na měsíc za 30 euro.

Poplatky Chorvatsko
Mýtné se platí na dvou místech:
1. mýtnice: 48 HRK
2. mýtnice: 181 HRK
Dohromady tedy zaplatíte 229 HRK za osobní automobil (s kartami mají občas potíže a eura zaokrouhlují na 0,5 - pokud možno mějte drobné, při velkých euro bankovkách vrací eura + kuny dohromady a občas nevrátí přiliš přesně...).

Pozor na pravidla silničního provozu
Při překročení rychlosti o 40km/h Vám seberou pas - pozor, policie měří rychlost v každé druhé obci!
Nepřipoutaná osoba v autě - pokuta 250 HRK.
Pozor na snížení rychlostí u mýtnic, kde bývá snížení z 80km/h až na 20km/h - často zde měří.

Až budete v Rogoznici...
Od odbočky na Rogoznici jeďte stále rovně, až dorazíte k mostu. Přejeďte most a hned za ním odbočte vlevo k dětskému hřišti. Pokračujte zhruba 400m podél vody. Až uvidíte po levé ruce schůdky do vody, a po pravé garáže (patřící k našim apartmánům) jste u residence Sea Pearl. V garážích lze zaparkovat zdarma jedno auto na apartmán. Další vozy zanechte prosím pod apartmány na placeném parkovišti na hlavní příjezdové cestě.

 
linka zapati