Rogoznica > Tipy na výlety
stin pod zahlavim

Zajímavá města a místa
Rogoznica
Městečko Rogoznica je malebné jachtařské středisko - místní přístav Marina Frapa dokonce třikrát po sobě získal cenu nejlepšího jaderského přístavu. Přes své nevelké rozměry nabízí veškeré turistické zázemí, restaurace, obchody, banku a různá ubytovací zařízení. Nicméně se nejedná o klasické turistické centrum s řadami hotelů, obchůdků a přeplněnými plážemi, což ti, kteří podobně rušná místa nemají příliš v oblibě, rozhodně ocení. Díky poloostrovu, který dělí dvě rozlehlé zátoky, lemuje městečko dlouhý pás pobřeží, jehož kamenité břehy nabízejí četná místa ke koupání, s dostatečným soukromím.
Více informací

 
rogoznica.JPG
Primošten
Malebné městečko, pověstné svými úzkými uličkami a tradičními venkovskými stavbami tvoří kromě pevniny také dva poloostrovy. Na prvním poloostrově je stupňovitě rozmístěna stará vesnice. Druhý, sousední poloostrůvek, zvaný Raduča, zaujímá výhradně zařízení cestovního ruchu - ubytovací, stravovací, zábavní, krásný krytý bazén, hřiště a jiná sportovní zařízení.
Více informací

1.jpeg
Šibenik
Šibenik je jedno z dalších významných a příhodně ležících měst v Chorvatsku. Byl vyhlášen kulturním střediskem roku 2003. Město (41 tis. obyvatel) a přístav ve střední Dalmácii leží nedaleko ústí řeky Krky, v Šibenickém zálivu. Je významným střediskem cestovního ruchu s mnoha obdivuhodnými památkami.
Více informací
2.jpg
Trogir
Trogir je městem, které zdejší obyvatelé nazývají "malými Benátkami". Je totiž pravým muzeem středověké architektury. Dějiny Trogiru sahají až do dob antiky. Tehdy se Trogir jmenoval Tragurion. Hodnota jeho památek byla potvrzena v roce 1997, kdy bylo městečko Trogir zapsáno do seznamu světového památkového dědictví UNESCO.
Více informací
trogir.jpg
Split
Split je největší město na chorvatském pobřeží, hlavní hospodářské, kulturní a dopravní středisko Dalmácie (200 tis. obyvatel).
split.jpg
Národní park Kornati
Národní park Kornati je tvořen skupinou drobných ostrovů, ostrůvků a útesů v jižní části Severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu mezi ostrovy Dugi otok a Žirje, které se táhnou ve směru pobřežních horských pásem. Na vápencových nebo křídových ostrovech nejsou ani vodní toky, ani sladkovodní prameny.
Více informací
kornati.jpg
Národní park Krka
Celý tok Krky je dlouhý od pramene u města Kninu po ústí u Šibeniku 72,5 km. Národní park zaujímá téměř celý její tok, od Nečvengradu k Šibenickému zálivu. Řeka místy tvoří úzký a hluboký vápencový kaňon, jehož stěny jsou až 200 m vysoké.
Více informací
krka.jpg
Další aktivity na místě
Mořské kajaky
Zapůjčte si u nás kvalitní mořské turistické kajaky s kormidlem. Díky profilovanému plochému dnu vynikají výbornou směrovou stálostí ve vlnách a zárověň jsou lehce manipulovatelné a stabilní. Takže žádné strachy a hurá na moře!
Motorový člun
Člun je schopen uvést až 8 pasažerů.
Řidičem může být pouze osoba, která má kapitánský průkaz. Nemáte-li mezi sebou kapitána, povozí Vás naši správci.
Každý kapitán musí nejprve absolvovat "kontrolní jízdu". Nesmíte se na nás zlobit, ale pokud zástupce VIG Travel nenabyde dojmu, že by posádka byla s příslušným kapitánem v bezpečí, nedovolí ji vyplout na moře.
Gumak.png
Windsurf
Windsurf je potažen neoprenem, abyste se při pohybu "do vody, z vody" neodřeli. Tento sport i tak to však nedoporučujeme začátečníkům.
windsurf.JPG
Koloběžky
Pro pohyb po pevnině si můžete zapůjčit až 4 koloběžky, které jsou stavěny i pro velké chlapy.
4.JPEG
Grilování
Na jeden z večerů nabízíme možnost grilování mořských ryb a plodů na terase u apartmánů, které pro vás připraví naši správici. Vlastní gril se s sebou bohužel vzít nemůžete, a to s ohledem na možnost vzkniku požáru, což je nařízeno místní vyhláškou.

39916_141524239203962_2231670_n.jpg
Společenské hry
Nejen za deštivého počasí určitě oceníte naši bohatou nabídku  zábavních společenských her, u kterých se pobavíte a zároveň procvičíte své mozkové závity. Zahrát si můžete například Activity, Monopoly, Bang, klasické karty a mnoho dalších.
1004.jpg
Stolní tenis
K dispozici tu pro Vás máme pinpongový stůl, zapůjčíme Vám i pálky a míčky. 
ping-pongove-velmoci-3.jpg
Marina Frapa
Nedaleko apartmánů v marině Marina Frapa se nachází moderní sportovní centrum, kde můžete využít:
  • bazén
  • tenis
  • fitness
  • squah
  • bowling

marina frapa.jpg
Yachting
Pokud upřednostňujete poznávací pobyty před "válením se u moře", nabízíme Vám možnost strávit dovolenou na motorových plachetnicích, díky nimž můžete v pohodlí obdivovat krásy Chorvatska.
Více na Navy Jane
charter.JPEG
Kapitánský kurz
Pokud Vás nadchne jízda na motorovém člunu a rozhodnete se stát se mořským vlkem, můžete se s námi vydat na kapitánský kurz.
Více na Navy Jane
KPT4.jpg
linka zapati